Teenused

 

Füsioteraapia teenus sisaldab:

 • Kliendi individuaalsetel probleemidel tuginevat füsioterapeutilist hindamist.
 • Vastavalt probleemile ning ravieesmärkidele kasutame ravimeetoditena:
  • terapeutilist harjutust liigesliikuvuse ja lihasjõu arendamiseks, verevarustuse või hingamistegevuse aktiveerimiseks, rühi korrigeerimiseks, tasakaalu ja keha tunnetuslikkuse parandamiseks;
  • ortopeedilis-manuaalseid võtteid rühi korrigeerimiseks, lihaste venitamiseks, liigeste mobiliseerimiseks, valu leevendamiseks
  • ortopeedilist massaaži nii individuaalsetest anatoomilistest iseärasustest, töövõtetest kui spordialaspetsiifikast tingitud lihaspingete leevendamiseks
  • neuroarengulist teraapiat neuroloogilistest probleemidest tingitud funktsioonihäirete ravis.
 • Nõustame korrektse rühi osas, analüüsime tööasenditest või töövõtetest tingitud vaevusi eesmärgiga tagada kliendile võimalikult pika-aegne kaebustevaba elu.

Füsioteraapia valdkonnad, millega tegeleme:

Skeleti-lihassüsteemi füsioteraapia

Pea-, kaela-, seljavalu, kiirguv valu üla- või alajäsemetesse, külmunud õla sündroom, liigesvaevused, lihaspinged, luustiku teljelisuse häired, perifeersete närvide pitsumisest tingitud tundlikkuse häired, trauma või operatsiooni järgne füsioteraapia.

Neuroloogiline füsioteraapia

Närvisüsteemi (peaaju, seljaaju, perifeersed närvid) kahjustused, mis võivad väljenduda väga erineval moel: erinevate kehaosade nõrkusena, koordinatsiooni häirumisena, suurenenud lihastoonuse e spastilisusena, muutunud kõnnimustrina. Tüüpilised neuroloogilised seisundid on insult, Parkinsoni tõbi, seljaajukahjustus. Sekkumine neuroloogiliste seisundite puhul arvestab individuaalseid eripärasid ja on suunatud häirunud funktsiooni taastamisele.

Füsioteraapia beebidele ja lastele

Osutame füsioteraapia teenust ka väikelastele ja beebidele toetades nende motoorset liigutustegevust võimalike kõrvalekallete korral normipärasest arengust.

Geriaatriline ehk vanemaealiste füsioteraapia

Pakume füsioteraapiat erinevates hooldekodudes toetades eakate väärikat vananemist ning nende vaimsete ja füüsiliste funktsioonide võimalikult pikaaegset säilimist.

Vaimse tervise füsioteraapia

Pakume füsioteraapiat erinevate vaimse tervise probleemide korral nagu ärevushäired, stress, meeleoluhäired (depressioon) kasutades erinevaid hingamis- ja lõdvestusvõtteid ning nõustamist sobiva kehalise tegevuse osas. Terves kehas on terve vaim!

 

 

etEstonian