Teenused

Füsiokeskus osutab füsioteraapiateenust füsioterapeutiliste probleemide alusel:

 • Tugi-liikumisaparaadi häired

(pea-, kaela-, seljavalu, kiirguvad valud üla- või alajäsemes, liigesvaevused, lihaspinged,  luustiku teljelisuse häired, perifeersete närvide pitsumisest tingitud tundlikkuse häired, trauma või operatsiooni järgselt);

 • Neuroloogilised seisundid

mis on tingitud närvisüsteemi (aju, seljaaju, närvid) kahjustusest, ning võivad väljenduda väga erineval moel, nagu erinevate kehaosade nõrkusena, koordinatsiooni häirumisena, suurenenud lihastoonuse e spastilisusena, muutunud kõnnimustrina jt. Tüüpilised neuroloogilised seisundid on insult, Parkinsoni tõbi, seljaajukahjustus. Sekkumine neuroloogiliste seisundite puhul arvestab individuaalseid eripärasid ja on suunatud häirunud funktsiooni taastamisele.

 • Sisehaigused

(südame-veresoonkonna haigused, krooniline liigespõletik, kopsuhaigused).

Füsioteraapia teenus sisaldab:

 • Kliendi individuaalsetel probleemidel tuginevat füsioterapeutilist hindamist.
 • Vastavalt probleemile ning ravieesmärkidele kasutame ravimeetoditena:
  • terapeutilist harjutust liigesliikuvuse ja lihasjõu arendamiseks, verevarustuse või hingamistegevuse aktiveerimiseks, rühi korrigeerimiseks, tasakaalu ja keha tunnetuslikkuse parandamiseks;
  • ortopeedilis-manuaalseid võtteid rühi korrigeerimiseks, lihaste venitamiseks, liigeste mobiliseerimiseks
  • ortopeedilist massaaži nii individuaalsetest anatoomilistest iseärasustest, töövõtetest kui spordialaspetsiifikast tingitud lihaspingete leevendamiseks
  • neuroarengulist teraapiat neuroloogilistest probleemidest tingitud funktsioonihäirete ravis.
 • Nõustame korrektset rühti, analüüsime tööasenditest või töövõtetest tingitud vaevusi eesmärgiga tagada kliendile võimalikult pika-aegne kaebustevaba elu.

Füsioteraapia teenus kliendi kodus:

Osutame füsioteraapia teenust eraisikutele ja perearsti saatekirja alusel (läbi teraapiafondi) tulles kliendi juurde, kes ei saa ise tulla keskusesse koha peale. Nendeks on enamasti geriaatrilised patsiendid kodudes ja hooldekodudes ning erinevate liikumishäiretega patsiendid.

Ortopeediline massaaž:

Ortopeediline massaaž on tugev massaaž, mis lähtub kliendi seisundist keskendudes pinges, valulikule ja/või probleemsele kohale. Ortopeedilise massaaži tulemusena väheneb lihaspinge, taastub lihaste, liigeste ning sidemete funktsioon tänu intensiivistunud ainevahetusele (suurenenud verevool ja jääkainete eemaldamine häirunud piirkonnast). Ortopeediline massaaž aitab külmunud õla sündroomi, seljavalu, pingepeavalu, kaela-ja õlavöötme piirkonna jäikuse ja valu ning mitmete teiste skeleti-lihassüsteemi probleemide korral.

Ortopeediline massaaž ettevõtetes töötajatele:

Osutame massaaži tulles erinevatesse asutustesse kohale isikliku massaažilauaga. Teenuse kestvus vastavalt kokkuleppele ühe töötaja kohta 30-90 minutit. Teenuse eest võib tasuda nii ettevõte kui ka töötaja, olenevalt kokkuleppest.

Hea enesetunne tööl tõstab töötaja efektiivsust ja töökvaliteeti!

Füsioteraapia e-konsultatsioon:

Läbi Skype video ülekande või muul kliendile sobival viisil võtame kliendilt anamneesi, teostame füsioterapeutilise hindamise võimaluste piires ning nõustame lähtuvalt kliendi probleemist. Pärast konsultatsiooni saadame vajadusel harjutuskava programmi ja/või videod harjutuste ja selgitustega.