Hanna Kalajas-Tilga

Kontaktid:

Tel 5836 1041; e-mail

Haridustee:

TÜ liikumis- ja sporditeaduste doktorantuur 2017-2022. Doktoritöö teema “Transkontekstilise motivatsioonimudeli empiiriline testimine noorukite liikumisaktiivsuse kontekstis”.

TÜ füsioteraapia eriala magistriõpe cum laude, 2012-2017. Magistritöö teemal “Müoopia seos kaela- ja õlavöötmevaevuste, rühihäirete ja elukvaliteediga”.

Universidad Autonoma de Barcelona, Instituto Guttmann, neurorehabilitatsiooni magistriõpe, 2014-2016. Magistritöö teemal “Transfer sit-to-stand and stand-to-sit in stroke followed by PSE technique” (eesti k „PSE tehnika kasutamine siirdumisel istumisasendist püsti ja püstiasendist istuma insuldi korral“).

TÜ füsioteraapia eriala bakalaureuseõpe cum laude, 2012.

Välisüliõpilasena on Hanna õppinud osa õppeajast USA Nebraska Wesleyani ülikoolis ning teostanud füsioteraapia praktikat USA-s ning Portugalis.

Töökogemus:

Lisaks Füsiokeskusele töötab Hanna väikese koormusega MTÜ Peretarkuse keskuses vaimse tervise probleemidega patsientidega.

Varasemalt on töötanud füsioterapeudina Sanatoorium Tervises, Elva haiglas, Haapsalu Neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses, MTÜ Tervisetoas ja massöörina Dorpat Spas.

Läbitud koolitused:

2020 Manu Thera mobiliseerimislaua kasutamise võimalused lülisamba düsfunktsioonide korral.

2019 Puusaliigeste hindamine vastsündinutel ja imikutel; Epikondüliidid –  edukas konservatiivne ravi; Suuhingamine; Seksuaalharidus ja lapse seksuaalse arengu toetamine.

2018 Physical agents in Rehabilitation and Updates in Multiple Sclerosis Rehabilitation; Eesti Füsioterapeutide Liidu abivahenditeemaline koolitus; Stressi mehhanismid.

2013  Neuro-developmental treatment (Bobath) introductory course in the management of adult hemiplegia.

2012 Füsioteraapia seminar: alaseljavalud.

2011 Füsioteraapia amputatsioonide korral; Trigenics (Lower extremity); K-teipingu baaskoolitus 2. osa; K-Tapingu baaskoolitus 1. osa.

Hanna on Eesti Füsioterapeutide Liidu liige al 2017 ja Eesti Füsioteraapia Üliõpilaste Seltsi liige al 2011  (juhatuse liige ajavahemikul 2012-2014).

Vaba aja veedab Hanna perega kasvatades kahte poissi ning juhendades erinevaid treening- ja tantsutunde.

Spetsialiseerumine:

Vaimse tervise füsioteraapia, neuroloogiline füsioteraapia, skeletilihassüsteemi füsioteraapia.

Hannal on füsioterapeudi 7. taseme kvalifikatsioon ja ta on leitav kutseregistris:  https://www.kutseregister.ee/ctrl/et/Tunnistused/vaata/10663380/1

etEstonian